Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HVĚZDY SHOWBYZNYSU 2013 (možná) až 2017

23. 10. 2013 8:00:00
TAK SE NÁM TO BLÍŽÍ. Od pátku do soboty budeme volit poslance. Ty, kteří nám budou až další 4 roky schvalovat zákony, podle kterých se budeme řídit. Ty, které uvidíme skoro každý den v televizi, jako největší hvězdy showbyznysu. Minimálně z těchto dvou důvodů stojí za to, k volbám jít a zvolit si ty poslance, u kterých existuje alespoň naděje, že zákony budou schvalovat mozkem, nikoliv jiným orgánem, a kteří v nás nevyvolají nepříjmemné pocity v žaludku, jen když je spatříme. Takový je, řekl bych, v současném parlamentu dost.

Já osobně žádnou stranu, která v parlamentu minulé 3 roky byla, volit nebudu.


ČSSD - strana, která bezostyšně kradla, když byla u vlády (MUS apod.), dokázala vyprodukovat dluh 100 mld. i když byl růst HDP na úrovni 6 % (ministr financí Sobotka), stále bezostyšně krade v krajích - Rath, Vaňhová, Palas, Březina aj.. A po 23 letech ve vrcholné politice slibuje, že prosadí fungující stát. Co dělali minulých 23 let?

ODS - strana která posledních deset let zdárně spěje ke svému zániku. Kradli a opájeli se mocí, tak suveréně, že když začala fungovat policie a státní zastupitelství, tak nemohli uvěřit tomu, že zákony opravdu platí pro všechny. Seznam kauz byl byl dalekosáhlý - Od kauzy Bém-Janoušek, Drobil-Knetig, uplácení poslanců Tluchoře a spol. Zoufalství ODS (volte pravici) dokládá fakt, že lídryně Němcová i předseda Kuba otevřeně mluví o koalici s ČSSD...

TOP 09 - tak to jsou specialisté na neumětelství - na co šáhli, to se jim nepovedlo. S-karty, důchodový pilíř, církevní restituce, pokus o ekologický supertender za 100 miliard, ve kterém se ani nevědělo, za co vítěz dostane zaplaceno, k tomu zmanipulované zakázky na informační systémy pod vedením Drábka a Šišky, projekt státní pokladny, který měl fungovat už v roce 2010 a stát 2 miliardy, a který s bídou funguje nyní, a stál 5 miliard. A k tomu Miroslav Kalousek, který byl např. ministrem financí po celou dobu, kdy nám Švýcarsko nabízelo spoluúčast v procesu Mostecké uhelné a jeho 15 miliard nezajímalo.... Pan předseda Schwarzenberg už také pravděpodobně ztrácí soudnost, protože stejně jako šéfové ODS mluví o možné koalici s ČSSD.... Pravice, levice... hlavně že je pustí k veslu.

KSČM - strana, která nedělá vůbec nic a z toho těží volební preference. Tomu říkám potenciál, aby se něco změnilo, natož zlepšilo. KSČM už pár let spoluvládne v krajích s ČSSD. A velmi zdárně se ji podařilo přizpůsobit se zavedenému systému. Krade se dál. A KSČM je zdá se v největší pohodě. S KSMČ bychom si tedy pomohli. Lidé jako Filip a Dolejš jsou v parlamentu dlouhá desetiletí. A vzpomene si někdo, na něco pozitivního, co by udělali?

ZAJÍMAVÝ SEZNAM KAUZ (spočítejte, kolik jich má ČSSD - strana, kterou chce volit více než 25 % lidí...):
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_politických_afér_v_Česku

VTIPNÉ MOMENTY, KTERÉ MĚ BĚHEM PŘEDVOLEBNÍ KAMPANĚ ZAUJALY:

TOP 09 - Na svém stranickém webu zveřejnili informaci, že České republice ušetřili 270 miliard! Bohužel už se více nerozepsali, jak to provedli.

KSČM - Na dotaz, proč nemají transparentní účet k volbám 2013, prohlásili, že o něm usilovně jednají a bude k dispozici v dalších volbách. Asi si také představujete tým ekonomických expertů a právníků KSČM, kteří vyjednávají v bance o zřízení účtu.

ČSSD - Musím říct, že jejich bildboardy jsou fascinující. Nejdříve Sobotka, který ukazuje na text Prosadíme fungující stát. To je samo o sobě na zlatou medaili. Ale ČSSD chce víc. Vedle Sobotky se v další fázi kampaně objevil Zaorálek, Sobotka stojí a ukazuje stále stejným způsobem, ale už ukazuje na Zaorálka - fungující stát zajistí Zaorálek, tedy alespoň v Moravskoslezském kraji. Zaorálek se nakonec v Moravskoslezském kraji objevil na bildboardech s dvojicí neznámých politiků - kompozice ve mě vyvolala dojem, jako by se jednalo o účinkující ve Stardance, nebo účastníky švédské trojky.

Na závěr hádejte, kdo se skrývá za níže uvedenými funkcemi:
1. Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. 2. Člen volebního výboru sněmovny. 3. Člen zemědělského výboru sněmovny. 4. Člen Meziparlamentní skupiny Česko - Rakousko ve sněmovně. 5. Člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. 6. Člen Rady vlády pro energetickou a surovinovou strategii ČR. 7. Hejtman a člen rady Jihomoravského kraje (JMK). 8. Zastupitel Jihomoravského kraje Předseda Rady hospodářské a sociální dohody JMK. 9. Předseda Bezpečnostní rady JMK. 10. Předseda poradního sboru hejtmana pro otázky koncepce zdravotnictví JMK. 11. Předseda Asociace krajů České republiky 12. Člen Komise Rady Asociace krajů ČR pro dopravu. 13. Místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod. 14. Člen monitorovacího výboru ROP NUTS 2 Jihovýchod 15. První místopředseda (a člen ÚVV) ČSSD. 16. Člen politického grémia ČSSD. 17. Člen KVV ČSSD Jihomoravského kraje. 18. Místopředseda OVV Brno-venkov ČSSD. 19. Stínový ministr zemědělství a venkova ČR za ČSSD. 20. Garant zemědělské ústřední odborné komise ČSSD. 21. Předseda dozorčí rady akciové společnosti Cíl. 22. Předseda Politické rady CENTROPE. 23. Člen správní rady Masarykovy univerzity Brno. 24. Člen správní rady VUT Brno. 25. Člen správní rady Mendelovy univerzity v Brně. 26. Člen správní rady Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. 27. Člen Řídící komise se statusem rozhodovacím Moravian science centre Brno. 28. Předseda valné hromady Jihomoravského inovačního centra. 29. Předseda Dozorčí rady Vinařského fondu ČR. Ano, je to Michal Hašek. Kolik toho při svém zaměstnání stíháte vy?

VYBÍREJTE S ROZUMEM!

Autor: David Hyšpler | středa 23.10.2013 8:00 | karma článku: 13.53 | přečteno: 450x

Další články blogera

David Hyšpler

MÁÁÁSLO!

Rok 2018 Psychiatrické léčebny jsou plné lidí, kteří nesehnali máslo za 40! Celosvětový řád se hroutí! Zednářské lóže jednají o dalším zdražení másla. "Půjdeme až na 80 korun!"

22.9.2017 v 11:45 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 443 | Diskuse

David Hyšpler

Loterie - zůstat či jít?

Nevím, jestli by byly tzv. exity (grexit, brexit, czexit) pro tu kterou republiku dobré nebo špatné. Je ale jasné, že vyhrají vždy politici – ti na vítězné straně.

10.6.2016 v 7:30 | Karma článku: 6.96 | Přečteno: 148 | Diskuse

David Hyšpler

Hrál jsem hru "Dej výpověď O2"

Po dlouhých letech jsem se rozhodl zrušit pevnou linku. V tu chvíli, aniž bych to tušil, byla zahájena hra s názvem "Dej výpověď O2". Hra plná zvratů. Ale i naděje!

27.5.2016 v 7:30 | Karma článku: 35.19 | Přečteno: 2429 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 5.57 | Přečteno: 82 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 35.34 | Přečteno: 1430 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 21.67 | Přečteno: 809 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.06 | Přečteno: 728 | Diskuse

Zdenek Horner

JakoNacismus v Česku zvedá hlavu

Po volebním úspěchu SPD Tomia Okamury se dalo čekat, že u Jakonacistů dojde okamžitě k posunu dojmu o legalitě propagace fašismu. Pokud laskavého čtenáře zaráží slůvko Jako před slovem Nacismus, vysvětlení je uvnitř.

23.10.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 786 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1763
Je mi 35, OSVČ, svobodný, mám partnerku a dítě. Zajímá mě česká politika. Snažím se na věci dívat v jiných souvislostech. Mými koníčky jsou dále film a nezávislá hudba.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.